Online Bookshop  |  Buy Books Online - Textbook Specialists - The Co-op
عرضه محصولات فرهنگی ، برگزار کننده نمایشگاه های کتاب در مدارس ، ادارات، سازمان ها

رمان

فهرست کتاب ها

----

ضيافت

مجموعه داستان ضیافت را می‌توان به جرات از نخستین تجربه‌های سيد مهدي شجاعي در داستان‌نویسی کوتاه به شمار آورد؛ چرا که حاصل بسیاری از آنها داستان‌هایی است که شجاعی در ابتدای جوانی و سال‌های دهه پنجاه تالیف کرده است.

ضیافت از این منظر شامل داستان‌هایی است که ویژگی عمده آنها آرمان‌گرایی نویسنده‌اش و اصرار وی بر ترسیم چهارچوبی انتقادی است که از منظر آن؛ شجاعی نگاه نافذ و منتقد خود به پدیده‌های به طور عمده اجتماعی پیرامونش را، به چالش کشیده است.

بر همین اساس در داستان‌های این مجموعه کمتر می‌توان تکنیک‌های روایی را جستجو کرد، اما طعم ناب دید بی‌پروای نویسنده در این داستان‌ها، راه را برای آشنایی با تفکر و شکل‌گیری اندیشه شجاعی به منظور انعکاس زشتی‌ها و زیبایی‌های زندگی در اجتماع پیرامونش در داستان باز می‌کند و در کنار آن برای بسیاری از داستان‌نویسان جوان مسیری را نشان مي‌دهد که یک نویسنده صاحب قلم در گام‌های نخستین قصه‌نویسی طی کرده است.

به عبارت دیگر خوانش و مقایسه داستان‌های این مجموعه با سایر آثار تالیف شده توسط شجاعی در این حوزه، می‌تواند به خوبی سیر تطور اندیشه او را برای مخاطبان آثار وی رونمایی کند.

«ضیافت» در برگیرنده شش داستان کوتاه است که نخستین آن با عنوان «خالد» روایتی است ملودرام از زندگی مردی که فرزندانش با قدم نهادن برشانه‌های او و رسیدن به مکنت و مقام، او را از یاد برده و در نهایت از منزلش بیرون می‌کنند. پیرمرد که روزگاری خود صاحب جاه و مقام بوده و همه را به فرزندانش برای گذران زندگی سپرده است، در این داستان از منظر یک بی خانمان به شرح قصه زندگی‌اش می‌پردازد که بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دهه پنجاه را در درون خود بازتاب می‌دهد. از بی‌توجهی و بی‌مهری نسل جوان به خانواده و والدین تا آسیب‌های ناشی از ورود برخی نگاه‌های خاص سیاسی به جامعه و عوارض ناشی از تسلط سرسام‌آور مدرنیزم...

 داستان«بیست و یک سال تجربه» را می‌توان از منظر نخستین نقدهای جدی نویسنده‌اش به نظام آموزشی حاکم بر مدارس دید و حتی این نظام را استعاره‌ای از سیستم حاکمیت بر جامعه در دهه پنجاه نیز به شمار آورد. شجاعی در این داستان با طعنه‌ای تلخ و طنزآلوده دانش‌آموزی را ترسیم می‌کند که با ترفندی بسیار ساده و اجرای شجاعانه‌اش، تمام حیله معلمش را برای نسق‌کشی از شاگردان کلاس زیر سوال برده و در عمل نشان می‌دهد تفکر حاکم بر نظام آموزشی کشور نتیجه ای جز فرار اجباری دانش آموز در بر ندارد و به عبارت دیگر حرف او این است که سازوکارهای پوسیده حاکم بر روابط اجتماعی جامعه‌اش چیزی جز طغیان و خروج از وضعیت موجود جامعه به صورت ناخودآگاه را با خود به همراه نخواهد داشت.

داستان «ناخلف» را می‌توان در زمره نخستین داستان‌هایی به شمار آورد که امروزه در ژانر داستان انقلاب جای می‌گیرند. ناخلف حکایتی است عاطفی و تاثر برانگیز از رابطه پسر نوجوانی که مشغول به فعالیت‌های انقلابی است و پدر ساواکی‌اش در اندیشه زندانی کردن اوست و در نهایت نیز ماجرا بر عکس به فرجام می‌رسد.

اگر پدر ساواکی در داستان ناخلف را بتوانیم نماینده از تیپی اجتماعی بدانیم که طغیان انقلابی مردم ایران در دهه پنجاه را به نمایش می‌گذارد، پسر او و مصالح فروش داستان «شکار شکارچی» نماینده تیپی از جامعه هستند که با حرکت انقلابی و باور دینی جامعه همسو بوده و حاضرند تمام هستی خود را نیز برای آن فدا کنند. خوانش این تیپ‌های داستانی که خلق شده در دهه پنجاه به شمار می‌روند در داستان شجاعی به دلیل دور بودن از فضای کلیشه‌ای موجود بر این گونه داستانی، بسیار جذاب است.

داستان «تو گریه می‌کردی» در این مجموعه تلاشی است از سوی نویسنده برای ترسیم چگونگی حضور فقر مادی و فکری در ساختار زندگی اجتماعی جامعه؛ تا جایی که مخاطب را با واقعیتی مانند تمایل نداشتن یک پدر به بزرگ کردن نوزادش به دلیل مشکلات مادی، صریح و بی پرده روبرو می‌کند.

  • ۴۰۰۰۰ ریا لقیمت:

----

از نيستان و... ديگرستان

  • 90000 ریا لقیمت:

 

 

----

روی ماه خداوند را ببوس

"روی ماه خداوند را ببوس" داستان یونس، دانشجوی دکترای پژوهشگری اجتماعی است که در گیرودار کامل کردن پایان نامه اش درباره ی تحلیل جامعه شناسانه علل خودکشی دکتر پارسا، بازگشت دوستش مهرداد از آمریکا و روابط متلاطم با نامزدش سایه که او هم در حال تحقیق برای اتمام پابان نامه کارشناسی ارشدش در باره مکالمات خداوند و موسی است، به وجود خدا شک می کند. در این میان علیرضا، دوست مشترک یونس و مهرداد است و یونس سوالهای سختی که به ذهنش می رسد و جوابی برای آنها نمی یابد را از او می پرسد. هر چند اغلب اوقات قانع نمی شود ولی در پاسخ سوالاتش چیزی می شنود که بی اندازه لذت می برد.

"... خیلی سعی کرد تا همه چیز رو بفهمه، اما نتونست. سعی کرد به کمک فیزیک و ریاضیات و حتی فلسفه همه چیز رو اندازه بگیره اما ناگهان دریافت که در هستی چیزهایی هست که با ابزارهای او نمی شه اون ها رو اندازه گرفت یا فهمید. پس گیج شد و فرو رفت..."

  • ۴۹۰۰۰ ریا لقیمت:

اسداله امرايي

داستان‌هایی برای شب و...

بن لوری متولد 11 ژوئیه 1971 است.  داستان هایی برای شب و چندتایی هم برای روز، نخستین مجموعه داستان اوست که تحسین منتقدان را  برانگیخت و انتشارات پنگوئن آن را منتشر کرد. آثارلوری به زبان‌های عربی و روسی ترجمه  و نخستین بار در ایران در مجله‌ی گلستانه معرفی شده است

  • 90000 ریا لقیمت:

 

 

آتوسا صالحی

گربۀ شکمو

ديلينگ گربة شماره يك است و سوتك گربة شماره دو. گربه‌ها زندگي راحت و آرامي دارند، اما تنها تا روزي كه سروكلة گربة شماره 3 پيدا مي‌شود.
ملوسك جاكره‌اي را مي‌شكند و روي كوسن دوست‌داشتني گربه‌ها لم مي‌دهد. ديلينگ و سوتك مي‌خواهند هرجوري هست از شر گربة تازه‌ وارد، كه دل صاحبشان را بُرده، خلاص شوند. اما وقتي ملوسك يكدفعه غيبش مي‌زند، فقط گربه‌ها مي‌توانند به دادش برسند...

  • ۴۵۰۰۰ ریا لقیمت:

آتوسا صالحی

صندلی بی ادب

  • ۲۵۰۰۰ ریا لقیمت:

 

 

سروش حبیبی

مروارید

داستان مرواريد، كه براساس يكي از حكايت‌هاي قديمي مردم مكزيك نوشته شده است، وصف زندگي فقيرانة صيادان بومي مكزيك است، كه نخواسته‌اند از مادر طبيعت پيوند ببرند و به نوكري سفيدپوستان، كه آيين و زبان و تسلط اقتصادي خود را به زور اسلحه به آنها تحميل كرده‌اند درآيند. داستان عشق پدر و مادري است به يگانه فرزندشان و رؤياهاي آنها براي آيندة اين طفل، اما اين آرزوها با نيش عقربي به‌خطر مي‌افتد و آنها را محتاج پزشك سفيد مي‌كند و ...

  • ۳۳۰۰۰ ریا لقیمت:

----

خورشیدهمیشه غروب می کند

این داستان -غم نامه ویا به اصطلاح دردنامه زندگی دختری است که 24 سال پیش درپسینگاه غم انگیزی وقتی خورشیدغروب می کرد ایران را ترک گفت وداستان تاریک زندگی اش رادردالان سیاه روزگاری که گذشت به نمایش کشید. حمیرا باصداقتی باورنکردنی داستان زندگی اش رادراین دردنامه گنجانده است وهمین صداقت ویکرویی باعث آن می شود که خواننده ترغیب به مطالعه با ولع خاصی گرددو .....

  • ۴۵۰۰۰ ریا لقیمت:

 

 

علي شيعه علي

دختري که مي شناختم

یک رمان خارجی به همراه 7 داستان کوتاه آمریکایی

  • ۳۸۰۰۰ ریا لقیمت:

----

فصل شیدایی لیلاها

برنده جشنواره ملی جوان ایرانی. روایت هفت راوی از حرکت حضرت حسین، از 18 ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا. آن‌ها که کمتر می‌شناسیم و کمتر شنیده‌ایم از روزگارشان....

  • ۵۵۰۰۰ ریا لقیمت:

 

 


 

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱-۲۰ [صفحه بعد]

My Profile

پـروفـایـل مـن

آیتم های سبد خرید شما:

x

Edit Items
Offers & Promotions on Books and

کتـاب هـای آمـوزشـی

خبـرگـذاری هـا

آنتـی ویـروس

سایت کتاب های خارجی